Toms

To, kas ir pasaulē vispopulārākās interneta vietnes vairums interneta lietotāju zina vai vismaz nojauš, jo par šo tēmu ir runāts un rakstīts diezgan daudz, bet kuras apmeklētākās un iecienītākās interneta vietnes te pat ir Latvijā zina tikai retais. Mēs apkopojām informāciju par to, kāda veida interneta vietnes Latvijā tiek apmeklētas visbiežāk un kuri ir paši apmeklētākie Latvijas interneta portāli.

Kopumā Latvijā visapmeklētākie ir portāli, kas piedāvā tīmekļa e – pasta lietotnes, kā, piemēram, Inbox.lv, mail.rus u.c. Tikai nedaudz atpaliek ziņu portāli, kā piemēram, Delfi.lv, TvNet.lv, Kasjauns.lv, Skaties.lv, Diena.lv u.c. un sociālie tīkli, kā, piemēram, Draugiem.lv un Odnoklasniki.ru. Ļoti apmeklēti ir arī uzziņu portāli, kā, piemēram 1188.lv un zl.lv, laika ziņu portāli, kā, piemēram, Gismeteo.lv un dažādas informatīvas mājaslapas.

Latvijā pati populārākā interneta vietne vēl joprojām ir Inbox.lv. Tas ir portāls, kas pamatā piedāvā tīmekļa e – pasta lietotnes, taču tam ir arī dažādas papildus iespējas. Šajā interneta vietnē ir iespējams arī spēlē spēles, glabāt fotoattēlus, iepazīties, lasīt sludinājumus, iesaistīties forumos, lasīt ziņas utt. Kaut gan mūsdienās vairāk tiek izmantotas starptautiskas e – pasta lietotnes, kā piemēram, Gmail vai Yahoo!, Inbox.lv tomēr ir izdevies saglabāt savu popularitāti Latvijas interneta lietotāju vidū. Inbox.lv gadā apmeklē aptuveni 900 000 interneta lietotāju. Tuvākais Inbox.lv konkurents no Latvijas e – pasta lietotnēm ir mail.ru ar 360 000 apmeklētājiem gadā.

Otrs Latvijā populārākais interneta portāls ir Delfi.lv. Tas ir visaptverošs ziņu portāls, kas saviem lasītājiem sniedz iespēju uzzināt aktuālo informāciju par visdažādākajām tēmām. Tajā iespējams lasīt gan nopietnas pašmāju un ārvalstu ziņas, kas skar tādas tēmas kā politika, bizness, kultūra, sabiedrība un kriminālistika, kā arī izklaidējoša rakstura ziņas un informāciju. To gada laikā apmeklē aptuveni 890 000 interneta lietotāju, kas ir tikai nedaudz mazāk, kā Latvijā populārākajai interneta vietnei Inbox.lv.

Trešā populārākā Latvijas interneta vietne arī ir ziņu portāls – TvNet.lv. Satura un struktūras ziņā Delfi.lv un Tvnet.lv ir ļoti līdzīgi interneta portāli. Arī TvNet.lv piedāvā saviem lasītājiem aktuālākos jaunumus par visdažādākajām tēmām, kā arī vispārīgu, noderīgu informāciju. Arī TvNet.lv ziņu paortālam ir vairākas sadaļas, lai ikviens interneta lietotājs varētu atrast kaut ko sev interesējošu. TvNet.lv gada laikā apmeklē aptuveni 850 000 interneta lietotāju.

Trešajā vietā ierindojas populārākais pašmāju sociālais tīkls Draugiem.lv. Tas ir tipisks sociālais tīkls, kas ļauj lietotājiem izveidot individuālo profilu un sniedz dažāda veida komunikācijas iespējas. Draugiem.lv popularitāte gan pēdējo gadu laikā ir kritusi. Jaunieši vairāk izvēlas lietot starptautiskos sociālos tīklus, kā, piemēram, Facebook, jo tas piedāvā plašākas komunikācijas iespējas un citus pakalpojumus. Draugiem.lv gada laikā apmeklē aptuveni 700 00 interneta lietotāju.

Un piektais Latvijā populārākais interneta portāls ir Kasjauns.lv. Tas ir kārtējais ziņu portāls, kas piedāvā plašu informāciju par aktuālākajiem notikumiem, gan Latvijā gan pasaulē. Arī tas satura ziņā līdzinās Latvijas ziņu portālu līderim Delfi.lv. Kasjauns.lv gada laikā apmeklē gandrīz 400 000 interneta lietotāju.

Vēl pašlaik apmeklētas ir tādas interneta vietnes kā Lsm.lv, la.lv, nra.lv, likumi.lv, skats.lv, vesti.lv, kurpirkt.lv u.c. Jāsaka gan, ka latvijas interneta portālu apmeklētība ir diezgan mainīga un jau pavisam drīz topa augšgalu varētu ieņemt citi interneta portāli.