Toms

Mūsdienās dažādi sociālie tīkli ir kļuvuši par neatņemamu dzīves sastāvdaļu ļoti daudziem cilvēkiem uz visas pasaules. Kopumā sociālo tīklu popularitāte un izmantošanas iespējas tikai pieaug, tomēr atsevišķu sociālo tīku nozīme lietotāju dzīvēs nemitīgi mainās. Daži no tiem nekad neiegūst lietotāju uzticību un atbalstu, daži ātri gūst popularitāti un tik pat ātri to zaudē, bet citi saglabā savas līdera pozīcijas ļoti ilgi. Tad, kas ir aktuāls šobrīd? Šeit būs saraksts ar pašlaik populārākajiem sociālajiem tīkliem.

Facebook vēl joprojām saglabā līdera pozīciju un ir pats populārākais sociālais tīkls pasaulē jau vairākus gadus pēc kārtas. Tas ir tipisks sociālais tīkls, kas piedāvā visdažādākās komunikācijas iespējas. Tam ir aptuveni 1, 59 miljardi aktīvo lietotāju un vēl vismaz viens miljards neaktīvu vai ļoti pasīvu lietotāju. Tas ir spējis tik strauji gūt popularitāti un noturēt savas līdera pozīcijas tāpēc, ka nemitīgi mainās līdzi laikam un piedāvā arvien jaunus uzlabojumus un iespējas.

LinkedIn it otrais šobrīd populārākais sociālais tīkls pasaulē. Tas tiek uzskatīts par sociālo tīklu, kas paredzēts profesionāļiem, jo tajā iespējams atrast un nodibināt noderīgus lietišķus kontaktus. Katra lietotāja profils ietver īsu aprakstu par izglītību, darba pieredzi, iesaisti brīvprātīgajā darbā, apbalvojumiem un citu, ar darbu, saistītu informāciju. Tas dod iespēju veicināt sava biznesa attīstību vai arī veiksmīgi pieteikt sevi darba tirgū. Šajā sociālajā tīklā arī tiek publicēti dažādi raksti un noderīga biznesa un finanšu informācija. Šo sociālo tīklu pašlaik izmanto vairāk nekā 400 miljonu aktīvo lietotāju.

Trešajā vietā ir Google+. Šis sociālais tīkls tika izveidots tikai 2011. gadā un uzreiz kļuva par sociālo tīklu, kas visstraujāk gūst popularitāti. Google arī iepriekš ir mēģinājis izveidot sociālos tīklus, taču visi projekti cieta neveiksmi, jo tie bija pārāk līdzīgi, populārajam sociālajam tīklam, Facebook. Arī Google+ sākotnēji tika asi kritizēts, jo tika uzskatīts par kārtējo Facebook klonu, taču vēlāk tas diversificēja savu darbību un guva popularitāti, pateicoties kolekcijām un komunikāciju lokiem. Tiek lēsts, ka Google+ šobrīd ir gandrīz 400 miljoni aktīvo lietotāju.

Ceturtais pasaulē populārākais sociālais tīkls ir Instagram. Pašlaik tas ir viens no sociālajiem tīkliem, kas ļoti strauji gūst popularitāti, tāpēc tas drīz vien varētu ieņemt arī daudz augstākas pozīcijas. Instagram ir attēlu publicēšanas vietne. Atšķirībā, no citiem sociālajiem tīkliem, tajā viss uzsvars tiek likts tieši uz bildēm. Tas ir galvenes komunikācijas objekts. Šo sociālo tīklu gan pilnvērtīgi var lietot tikai viedtālruņu īpašnieki ar iOS vai Android operētājsistēmām.

Un piektajā vietā pašlaik ierindojas Twitter. Arī Twitter nav tipisks sociālais tīkls, kurā iespējams komunicēt ar visiem bez limita. Twitter ir pazīstams kā mikro blogošanas vietne, kurā iespējams īsi izteikt viedokli vei dalīties ar kādu ziņu (140 simbolos) un arī uzzināt visas jaunākās ziņas, gan no saviem draugiem un paziņām, gan slavenām personībām un dažādām organizācijām. Tieši šo atšķirību dēļ Twitter ir kļuvis tik populārs un spējis savu popularitāti saglabāt. Pašlaik mikro blogošanas vietnei Twitter ir vairāk kā 320 miljoni regulāro lietotāju.

Šāds ir pašreizējais sociālo tīklu tops, taču, kā jau tika minēts, mūsdienās sociālo tīklu popularitāte strauji mainās. Iespējams jau pavisam drīz tiks radīti jauni, nebijuši sociālie tīkli, kas izkonkurēs mums visiem labi zināmās sociālās vietnes un ieņems līderpozīcijas.