Toms

Hakeru grupas ir šodienas ātrāk augošais valstu valdību drauds. Tas neattiecas tik daudz uz tā sauktajiem haktīvistiem, piemēram – Anonymous, kas tiek plaši apspriestas masu mēdijos, bet ļoti profesionālām hakeru grupām, kas strādā dažādu valstu valdību labā un visbiežāk prot paturēt savas darbības slepenībā. Šādas grupas spēj iekļūt mēdiju pari na zaem, lielu korporāciju un aizsardzības ministriju tīklos un radīt nopietnas sekas. Pat kiberuzbrukumu aizsardzības firmas, kādas tiek nolīgtas, lai pret tām cīnītos, nereti piedzīvo postošus uzbrukumus. Situācija ir kļuvusi tik bīstama, ka šo fenomenu ir sākuši saukt par Citu auksto karu. Tā kā tik pret tik profesionāliem uzbrukumiem datoru aizsardzība nav vērā ņemams šķērslis, uzbrukums kļūst par kārdinošāko opciju, radot apstākļus, kurus katra šāda grupa uzbrūk pārējām. Iespējams, tas ir tikai laika jautājums, līdz valstu sponsorēti hakeru uzbrukumu tiks uzskatīti kā militāri uzbrukumi un Savienotās Valstis jau tuvojas šādai nostājai.

Krievijas sponsorētā hakeru grupa, kas ir pazīstama kā Advanced Persistent Threat 28 (tulk. no angļu val. – attīstīts un neatlaidīgs drauds 28). Šī nosaukuma izcelsme ir meklējama hakeru aizsardzības kompāniju ziņojumos. Bieži ir pieejams ļoti niecīgs informācijas daudzums par hakeru grupām, tādēļ šādi ziņojumi tiek lietoti, lai dotu tām vārdus. Krievija (CredX) ir uzskatāma par vienu … Lasīt

Toms

Mūsdienās eksistē vairāk nekā 1 miljards dažādu interneta vietņu. Tās ir ļoti dažādas, ar atšķirīgu saturu un sniegtajām iespējām бързи кредити онлайн, tāpēc arī to popularitāte ir atšķirīga. Dažas mājas lapas apmeklē vien labi ja pāris cilvēki dienā, taču populārākās interneta vietnes ik dienas izmanto vairāki miljardi. Šeit būs saraksts ar piecām pašām populārākajām un apmeklētākajām interneta vietnēm visā pasaulē.

1. Google

Tā kā visvairāk izmantotās interneta vietnes pasaulē ir tieši dažādi meklēšanas rīki, nav nekāds brīnums, ka pirmajā vietā ierindojas pasaulē populārākais meklēšanas rīks Google. Šo interneta vietni zina visi interneta lietotāji un tā neprasa nekādus paskaidrojumus. Tas ir meklēšanas rīks, kuru cilvēki izmanto ik dienas, lai varētu atrast sevi interesējošu informāciju plašajā internetā. Google izmanto aptuveni 3,5 miljardi interneta lietotāju dienā un 1,2 triljoni gadā. Tas ir ievērojami vairāk, nekā jebkurai citai interneta vietnei. Tas liek domāt, ka Google vēl ilgi spēs saglabāt savas līdera pozīcijas.

2. Facebook

Zīmīgi, ka otrajā vietā ierindojas pasaulē populārākais sociālais tīkls Facebook, jo sociālie tīkli ir otras plašāk izmantotās interneta vietnes pasaulē. Tas ir populārākais sociālais tīkls pasaulē jau vairākus gadus pēc kārtas. 2016. gadā aktīvo lietotāju skaits sasniedza 1, 59 miljardus. Facebook ir ir iemantojis ļoti lielu lietotāju cieņu un … Lasīt

Toms

To, kas ir pasaulē vispopulārākās interneta vietnes vairums interneta lietotāju zina vai vismaz nojauš, jo par šo tēmu ir runāts un rakstīts diezgan daudz, bet kuras apmeklētākās un iecienītākās interneta vietnes te pat ir Latvijā zina tikai retais. Mēs apkopojām informāciju par to, kāda veida interneta vietnes Latvijā tiek apmeklētas visbiežāk un kuri ir paši apmeklētākie Latvijas interneta portāli.

Kopumā Latvijā visapmeklētākie ir portāli, kas piedāvā tīmekļa e – pasta lietotnes, kā, piemēram, Inbox.lv, mail.rus u.c. Tikai nedaudz atpaliek ziņu portāli, kā piemēram, Delfi.lv, TvNet.lv, Kasjauns.lv, Skaties.lv, Diena.lv u.c. un sociālie tīkli, kā, piemēram, Draugiem.lv un Odnoklasniki.ru. Ļoti apmeklēti ir arī uzziņu portāli, kā, piemēram 1188.lv un zl.lv, laika ziņu portāli, kā, piemēram, Gismeteo.lv un dažādas informatīvas mājaslapas.

Latvijā pati populārākā interneta vietne vēl joprojām ir Inbox.lv. Tas ir portāls, kas pamatā piedāvā tīmekļa e – pasta lietotnes, taču tam ir arī dažādas papildus iespējas. Šajā interneta vietnē ir iespējams arī spēlē spēles, glabāt fotoattēlus, iepazīties, lasīt sludinājumus, iesaistīties forumos, lasīt ziņas utt. Kaut gan mūsdienās vairāk tiek izmantotas starptautiskas e – pasta lietotnes, kā piemēram, Gmail vai Yahoo!, Inbox.lv tomēr ir izdevies saglabāt savu popularitāti Latvijas interneta lietotāju vidū. Inbox.lv gadā apmeklē aptuveni 900 000 interneta lietotāju. Tuvākais Inbox.lv … Lasīt

Toms

Dažādas interneta vietnes mūsdienās kļūst arvien advancētākas un spēj piedāvāt visdažādākos servisus tiešsaistē. Daudzas mājaslapas mūsdienās pat var pilnībā aizstāt populāras datorprogrammas, ko izmantojam ik dienas. Tas nozīmē, ka vairs nav nepieciešamas savā datorā instalēt neskaitāmi daudz programmu, jo ļoti daudz ko var paveikt tiešsaistē. Šeit būs vairāki piemēri ar mājaslapām, kas var aizstāt dažādas datorprogrammas.

Pixlr.com

Pixlr ir attēlu rediģēšanas vietne, kas piedāvā visas tās pašas iespējas, ko vairums datorprogrammu, kas paredzētas šādiem mērķiem. Tā nevar aizstāt tādas maksas programmas kā Photoshop, bet tā noteikti ir labāka par populārākajiem bezmaksas attēlu rediģēšanas rīkiem kā, piemēra, Picassa. Tajā ir iespējams mainīt attēla izmērus, proporcijas, krāsas, spilgtumu, uzlikt filtrus, noņemt trokšņu utt. Šīs mājaslapas izmantošana nepazemina attēla kvalitāti pēc tā augšupielādēšanas vai lejuplādēšanas un un noteikti var aizstāt vairumu vienkāršāko bilžu apstrādes datorprogrammu. Ir pieejamas arī daudzas citas mājaslapas, kurā iespējams rediģēt attēlus tiešaistē.

Prezi.com

Prezi ir interneta vietne, kurā iespējams veidot prezentācijas. Tā var pilnībā aizstāt populāro un plaši izmantoto prezentāciju veidošanas programmu PowerPoint, kā arī citas datorprogrammas, kurās iespējams veidot digitālas prezentācijas. Patiesībā, Prezi pat daudzējādā ziņā pārspēj PowerPoint, jo piedāvā oriģinālāku prezentācijas dizainu. Tradicionālo slaidu vietā, Prezi ir veidots no vairākām kanvām, kas pāriet no vienas uz … Lasīt

Toms

Mūsdienās ir pieejamas ļoti daudz un dažādas interneta vietnes, kas paredzētas atšķirīgiem nolūkiem. Tās visas ir savā veidā noderīgas, taču ir vietnes, kuras apmeklē īpaši daudz interneta lietotāju un kuras ir ievērojami populārākas par pārējām. Šeit būs informācija par to, kāda veida interneta vietnes cilvēki apmeklē visbiežāk.

Vispopulārākie ir interneta meklēšanas rīki. 74% interneta lietotāju visā pasaulē, meklēšanas rīkus izmanto vismaz reizi nedēļā. Meklēšanas rīki ir sistēmas, kas izstrādātas, lai meklētu informāciju vispasaules interneta tīmeklī. Respektīvi tās ir vietnes, kurā ir iespējams meklēt dažāda veida informāciju, ierakstot atslēgas vārdus. Vispopulārākā šāda veida interneta vietne ir Google, bet pasaulē plaši pazīstami un bieži lietoti ir arī tādi meklēšanas rīki kā Bing, Baidu un Yahoo.

Otrajā vietā ir sociālie tīkli. Tos biežāk kā reizi nedēļā izmanto aptuveni 64% interneta lietotāju. Sociālie tīkli ir vispasaules tīmekļa vietnes, kurās, reģistrējoties un izveidojot savu profilu, ir iespējams komunicēt ar citiem cilvēkiem. Komunikācijas veidi var būt ļoti dažādi, piemēram individuāli zvani un sarakstes, publiska viedokļa paušana, grupveida saziņa forumos un domubiedru grupās, attēlu publicēšana, ierakstu komentēšana utt. Populārākais sociālais tīkls pasaulē ir Facebook, bet miljoniem pastāvīgo lietotāju ir arī daudziem citiem sociālajiem tīkliem, kā, piemēram, Instagram, TouTube, Twitter, LinkedIn u.c. Daudzām valstīm ir arī savi … Lasīt

Toms

Mūsdienās ir pieejams tik daudz dažādas mājaslapas, ka ir neiespējami tās visas apzināt. Diemžēl, tā mēs bieži vien palaižam garām kaut ko tiešām noderīgu un saistošu, kas varētu atvieglot mūsu dzīvi. Lai palīdzētu jums plašajā internetā atrast mājaslapas, kuras varētu izrādīties patiešām noderīgas, esam izveidojuši sarakstu ar maz zināmām mājaslapām, kas piedāvā unikālas iespējas.

Instructables.com ir mājaslapa, kurā atrodamas instrukcijas, lai izveidotu, uzbūvētu vai pagatavotu gandrīz pilnīgi jebko. Sākot no ēdienu receptēm līdz pat nopietnām tehnoloģiskām ierīcēm – šajā mājaslapā ir itin viss. Tajā var atrast noderīgus padomus gan no dažādu jomu ekspertiem, gan vienkāršiem mājaslapas apmeklētājiem. Tā ir ļoti noderīga vietne tiem, kuri vēlas izmēģināt savas prasmes ikvienā dzīves jomā.

Zerodollarmovies.com ir mājaslapa, kurā iespējams noskatīties vairāk kā 15 000 filmas, pilnā garumā un dažādās valodās, pilnīgi bez maksas. Tās tiek translētas caur YouTube, tā ka šī interneta vietne ir pilnīgi legāla un tā ir arī droša. Tā noteikti būs ļoti noderīga visiem, kas spēj novērtēt labu kino.

Livestream.com ir interneta vietne, kurā iespējams straumēt un skatīties dažādus nofilmētus videoklipus. Šī mājaslapa var būt noderīga gan izklaides nolūkos, lai skatītos dažādus interesantus video, ko ir safilmējuši citi, gan arī lai straumētu nozīmīgus notikumus.

Picmonkey.com ir tiešsaistes attēlu rediģēšanas … Lasīt