Toms

Dažādas interneta vietnes mūsdienās kļūst arvien advancētākas un spēj piedāvāt visdažādākos servisus tiešsaistē. Daudzas mājaslapas mūsdienās pat var pilnībā aizstāt populāras datorprogrammas, ko izmantojam ik dienas. Tas nozīmē, ka vairs nav nepieciešamas savā datorā instalēt neskaitāmi daudz programmu, jo ļoti daudz ko var paveikt tiešsaistē. Šeit būs vairāki piemēri ar mājaslapām, kas var aizstāt dažādas datorprogrammas.

Pixlr.com

Pixlr ir attēlu rediģēšanas vietne, kas piedāvā visas tās pašas iespējas, ko vairums datorprogrammu, kas paredzētas šādiem mērķiem. Tā nevar aizstāt tādas maksas programmas kā Photoshop, bet tā noteikti ir labāka par populārākajiem bezmaksas attēlu rediģēšanas rīkiem kā, piemēra, Picassa. Tajā ir iespējams mainīt attēla izmērus, proporcijas, krāsas, spilgtumu, uzlikt filtrus, noņemt trokšņu utt. Šīs mājaslapas izmantošana nepazemina attēla kvalitāti pēc tā augšupielādēšanas vai lejuplādēšanas un un noteikti var aizstāt vairumu vienkāršāko bilžu apstrādes datorprogrammu. Ir pieejamas arī daudzas citas mājaslapas, kurā iespējams rediģēt attēlus tiešaistē.

Prezi.com

Prezi ir interneta vietne, kurā iespējams veidot prezentācijas. Tā var pilnībā aizstāt populāro un plaši izmantoto prezentāciju veidošanas programmu PowerPoint, kā arī citas datorprogrammas, kurās iespējams veidot digitālas prezentācijas. Patiesībā, Prezi pat daudzējādā ziņā pārspēj PowerPoint, jo piedāvā oriģinālāku prezentācijas dizainu. Tradicionālo slaidu vietā, Prezi ir veidots no vairākām kanvām, kas pāriet no vienas uz otru, turklāt jebkuru vietu vai objektu ir iespējams palielināt, ja nepieciešams uz to likt īpašu uzsvaru.

Virustotal.com

VirusTotal spēj daļēji aizvietot antivīrusu datorprogrammas. Šī mājaslapa nespēj pilnībā pasargāt datoru no visiem vīrusiem un citām kaitīgām datorprogrammām, kā to dara maksas antivīrusus programmas, bet tā var palīdzēt pārliecināties par konkrētu failu drošību. Tajā iespējams augšupielādēt failus un, mājaslapa, izmantojot dažādus skenēšanas rīkus, var pārbaudīt vai faili ir droši vai nav.

Online-convert.com

OnlineConvert ir failu konvertors, kas ļauj ātri, ērti un vienkārši pārveidot dažāda veida failus no viena formāta uz citu, tiešsaistē. Tajā iespējams pārveidot gan audio failus, gan video failus, gan dokumentus, gan attēlus utt. Tas spēj pārveidot failus gandrīz visos iespējamajos formātos kādi vien eksistē. Tas ir pat vēl labākas uz ērtāk izmantojams nekā vairums līdzīgu datorprogrammu.

GoogleDrive

GoogleDrive interneta platforma vat tikt izmantota kā mazāk jaudīga alternatīva Microsoft Office programmatūras sniegtajām iespējām. Tā nepiedāvā tādas dokumentu veidošanas iespējas, kā tam paredzētās datorprogrammas, bet tajā tomēr ir iespējams veidot dažādu formātu dokumentus, bez maksas. Tiem, kuriem nav nepieciešami visi neskaitāmie Microsoft Office piedāvātie dokumentu veidošanas rīki, gan pilnībā pietiks ar Google Drive.

Wevideo.com

WeVideo ir ļoti vienkārši lietojama, tomēr pietiekoši daudzfunkcionāla video veidošanas un apstrādes mājaslapa. Patiesībā internetā ir pieejams ļoti daudz viso veidošanas platformu, kas ir tik pat labas, vai pat vēl labākas kā datorprogrammas, kas paredzētas šim mērķim, taču WeVideo ir īpašs ar to, ka ir ļoti viegli saprotams un ar to ar strādāt pat iesācēji. Par spīti tam, video kvalitāte būs gana augsta.

Protams, šie ir tikai daži piemēri, kā mājaslapas var daļēji vai pilnībā aizvietot ikdienā plaši lietotas datorprogrammas. Patiesībā, mūsdienās vairumam programmu ir iespējams atrast tiešsaistes alternatīvas. Tās ir īpaši noderīgas tad, ja konkrētais pakalpojums ir nepieciešams vienu reizi, taču var tikt izmantotas arī patstāvīgi.