Toms

Vispopulārākais interneta meklēšanas rīks visā pasaulē nenoliedzami ir Google. To izmanto ievērojami lielākā daļa interneta lietotāju. Daudzi pat nezina, ka eksistē citi meklēšanas rīki un nekad mūžā tos nav izmantojuši. Šis nenoliedzamais Google pārākums attur interneta lietotājus no citu opciju meklēšanas un iespēju izmantošanas, jo pastāv uzskats, ka, ja vajadzīgo informāciju nav iespējams sameklēt Google, to nav iespējams sameklēt nekur, tomēr katrs meklēšana rīks izmanto atšķirīgus algoritmus un, iespējams citu meklēšana rīku noliegšana, liedz iespēju, efektīvi sameklēt nepieciešamo informāciju. Šeit būs vairāki meklēšanas rīki, kas kas ir tika pat labi, vai pat vēl labāki, kā Google.

Bing

Bing ir otrs populārākais interneta meklēšanas rīks pasaulē, tomēr to kā primāro meklēšanas rīku izmanto vien 15,8% interneta lietotāju. Piedāvāto iespēju ziņā tas neatpaliek no Google, bez tam šim meklēšanas rīkam ir pat vairākas būtiskas priekšrocības. Piemēram Bing videoklipu meklēšanā pārspēj Google. Tajā parādās video vairāki videoklipu priekšskatījumi, kas dod iespēju daudz vienkāršāk pārskatīt pieejamos videoklipus. Vēl, Bing meklētājs piedāvā vairāk automātiskos meklēšanas ieteikumus un dažādus papildus meklēšanas iespējas, ko Google nesniedz.

DuckDuckGo

DuckDuckGo jums nepiedāvās tik daudz meklēšanas rezultātu kā Google, Bing vai citi populārākie meklēšanas rīki, taču tam ir viena būtiska priekšrocība atsevišķos gadījumos – tas neizseko un neanalizē meklēto informāciju. Piemēram, Google tiek uzskatīts par pārāku meklēšanas rīku tieši tāpēc, ka spēj piedāvāt tieši konkrētajam lietotājam nepieciešamo informāciju, izanalizējot iepriekšējās darbības. No vienas puses tas ir labi, jo ir vieglāk atrast precīzu informāciju, tomēr ir reizes, kad cilvēki nevēlas lai viņu meklētā informācija tiek jebkādā veidā piefiksēta un izmantota. Ja vēlaties, lai neviens nezina, ko meklējat, lietojiet DuckDuckGo.

Quora

Arī Quora ir viens no populārākajiem meklēšanas rīkiem, taču tas krietni atpaliek gan no Google, gan iepriekš minētā Bing. Tas ir atšķirīgs no šiem abiem meklēšanas rīkiem ar to, ka sniedz atbildes uz konkrētiem jautājumiem, nevis vienkārši piedāvā informācijas avotus, kas atbilst ievadītajiem atslēgas vārdiem. Arī Google piedāvā iespēju sniegt konkrētas atbildes uz jautājumiem, taču Quora šajā ziņā ir krietni pārāks meklēšanas rīks. Tas sniedz iespēju atbildēt uz ļoti dažādiem, specifiskiem jautājumiem par visdažādākajām tēmām.

WolframAlpha

WolframAlpha ir daudzējādā ziņā pārāks meklēšanas rīks par Google un daudziem citiem, jo tajā iespējama daudz komplicētāka atslēgas vārdu izmantošana un specifiskākas meklēšanas iespējas. Tajā iespējams uzdot konkrētus jautājumus un papildināt tos ar svarīgākajiem atslēgas vārdiem, tādējādi gūstot iespēju saņemt pilnīgi precīzas atbildes uz jums interesējošiem jautājumiem, Tiesa gan, reizēm atbildes ir visai tālu no meklētā.

SlideShere

SlideShere ir specifisks meklēšanas rīks, kas pārsvarā piedāvā informāciju no tādiem avotiem kā prezentācijas, konspekti, semināru materiāli utt. Pieejamā informācija nav tik plaša kā citur, bet tā ir strukturēta un viegli izprotama. Šis meklēšanas rīks noderēs, piemēram, tiem, kam jāgatavojas kādam eksāmenam vai semināram par konkrētu tēmu.

Šie ir tikai daži no daudzajiem meklēšanas rīkiem. Pārsvarā tajos pieejamā informācija nav tika plaša un visaptveroša, kā Google meklēšanas rīkā, taču atsevišķos gadījumos katrs no tiem var būt pārāks un piemērotāks. Nākamreiz, kad nepieciešams meklēt informāciju internetā, padomājiet, kurš no daudzajiem meklēšanas rīkiem varētu jums piedāvāt labākus un piemērotākus meklēšanas rezultātus, nevis uzreiz ejiet uz Google.