Toms

Mūsdienās ir pieejamas ļoti daudz un dažādas interneta vietnes, kas paredzētas atšķirīgiem nolūkiem. Tās visas ir savā veidā noderīgas, taču ir vietnes, kuras apmeklē īpaši daudz interneta lietotāju un kuras ir ievērojami populārākas par pārējām. Šeit būs informācija par to, kāda veida interneta vietnes cilvēki apmeklē visbiežāk.

Vispopulārākie ir interneta meklēšanas rīki. 74% interneta lietotāju visā pasaulē, meklēšanas rīkus izmanto vismaz reizi nedēļā. Meklēšanas rīki ir sistēmas, kas izstrādātas, lai meklētu informāciju vispasaules interneta tīmeklī. Respektīvi tās ir vietnes, kurā ir iespējams meklēt dažāda veida informāciju, ierakstot atslēgas vārdus. Vispopulārākā šāda veida interneta vietne ir Google, bet pasaulē plaši pazīstami un bieži lietoti ir arī tādi meklēšanas rīki kā Bing, Baidu un Yahoo.

Otrajā vietā ir sociālie tīkli. Tos biežāk kā reizi nedēļā izmanto aptuveni 64% interneta lietotāju. Sociālie tīkli ir vispasaules tīmekļa vietnes, kurās, reģistrējoties un izveidojot savu profilu, ir iespējams komunicēt ar citiem cilvēkiem. Komunikācijas veidi var būt ļoti dažādi, piemēram individuāli zvani un sarakstes, publiska viedokļa paušana, grupveida saziņa forumos un domubiedru grupās, attēlu publicēšana, ierakstu komentēšana utt. Populārākais sociālais tīkls pasaulē ir Facebook, bet miljoniem pastāvīgo lietotāju ir arī daudziem citiem sociālajiem tīkliem, kā, piemēram, Instagram, TouTube, Twitter, LinkedIn u.c. Daudzām valstīm ir arī savi sociālie tīkli, kas tiek plaši izmantoti konkrēto valstu iedzīvotāju vidū.

Trešajā vietā ir portāli, kas piedāvā tīmekļa e – pasta lietotnes. Šādas interneta vietnes vismaz reizi nedēļā apmeklē aptuveni 55% no visiem pasaules interneta lietotājiem. Tās ir visas interneta vietnes, kas ļauj lietotājam izveidot savu e – pastu un veidot sarakstes ar visiem citiem pasaules e – pasta lietotājiem. Pati populārākā šāda veida interneta vietne ir Gmail, bet populāras ir arī tādas vietnes, kā Yahoo! Mail, Outlook u.c.

Ceturtajā vietā ierindojas dažādi ziņu portāli. Tos vismaz reizi nedēļā apmeklē 44% interneta lietotāju. Tās ir interneta vietnes, kurās tiek publicētas dažāda veida ziņas un informācija par aktuālajiem notikumiem gan pasaulē, gan konkrētajā reģionā. To skaitā ir gan vispārīgie ziņu portāli, kuros ir vairākas ziņu sadaļas, gan tematisko ziņu portāli, piemēram modes ziņas vai tehnoloģiju jaunumi. Pasaulē populārākie ziņu portāli ir Google News, BBC, CNN, Fox News, Washington Post u.c., taču katrā valstī vai pat pilsētā ir arī vietējie ziņu portāli, kas tiek izmantoti ļoti bieži tieši konkrētajā vietā.

Piektajā vietā ir dažādi sludinājumu portāli. Tos vismaz reizi nedēļā izmanto 27% interneta lietotāju. Tās ir interneta vietnes, kurās gan juridiskas personas, gan privātpersonas ievieto sludinājumus par dažādiem aktuāliem darījumiem, ko tās vēlētos veikt. Ir gan vispārīgi sludinājumu portāli ar dažādām kategorijām, gana arī specifiski sludinājumu portāli, piemēram, auto sludinājumi vai darba sludinājumi. Tā kā šāda veida informācija vairāk ir aktuāla katrā konkrētajā reģionā atsevišķi, nevis pasaulē kopumā, nav izteiktu pasaules līderu šajā interneta vietņu kategorijā. Katrai valstij, reģionam vai pilsētai ir savi sludinājumu portāli.

Protams, ir arī citu veidu interneta portāli, kas visā pasaulē tiek izmantoti ik dienas. Ļoti populāri ir, piemēram, interneta veikali un mazumtirdzniecības platformas, dažādu uzņēmumu un organizāciju mājaslapas, dažādas informatīvas mājaslapas, forumi u.c.