Toms

Mūsdienās ir pieejams neskaitāmi daudz dažādas mājaslapas, kas lietotājiem var būt ļoti noderīgas dažādos viedos. Diemžēl to starpā ir arī nedrošas mājaslapas, kuru apmeklēšana un izmantošana var radīt nopietnas problēmas gan jūsu datoram, gan jums pašam. Mūsdienās drošas mājaslapas no nedrošām atšķirt ir ļoti grūti, jo nelegālo lapu dizains, izskats un saturs var neliecināt par neko aizdomīgu, taču ir metodes, ar kuru palīdzību pārliecināties par mājaslapu drošību. Šeit būs uzskaitītas dažas pazīmes, kas var liecināt par to, ka mājaslapa ir nedroša un to nevajadzētu apmeklēt.

Ja apmeklētajā lapā plānojat ievadīt jebkādus personas datus, pārbaudiet lapas datu pārraides protokolu jeb , vienkāršāk sakot, pārbaudiet vai tā sākas ar “https://” nevis “http://”. Šis s burts nozīmē to, ka jūsu personas dati ir drošībā un tiem nav nevar piekļūt trešās personas. Tas gan nenozīmē, ka visas mājaslapas, kas sākas ar “http://” ir nedrošas. Arī tās droši varat apmeklēt, taču labāk nenorādiet tajās savus personas datus un citu svarīgu informāciju, jo tai var vienkāršāk piekļūt nevēlamas personas.

Vēl pievērsiet uzmanību nelielajai slēdzenes ikonai URL kreisajā pusē. Lielākajai daļai interneta pārlūku ir iebūvēta šifru atklāšana. Ja uzklikšķināsiet uz šīs mazās ikonas, varēsiet pārbaudīt mājas lapas atļaujas, informāciju par drošības sertifikātiem un citas svarīgas detaļas. … Lasīt