Toms

Jau vairākus gadus tiek intensīvi regulēta alkohola un tabakas izstrādājumu pārdošana daudzās valstīs, bet to pašu nevar teikt par produktiem, kas satur cukuru. Kāpēc tā un kāpēc vajadzētu būt vairāk ierobežojumiem?

Ar šo problēmu visvairāk saskaras amerikāņi. Amerikāņi ēd neveselīgus cukura daudzumus, un lieko cukuru vajadzētu regulēt tāpat kā alkoholu un tabaku, saka pētnieki no Kalifornijas universitātes Sanfrancisko.

“Mēs tagad redzam liekā cukura patēriņa toksisko negatīvo pusi,” stāsta Roberts H. Lustigs (Robert H. Lustig), medicīnas doktors, UCSF Aptaukošanās novērtēšanas, pētījumu un ārstēšanas centra klīniskās pediatrijas profesors. “Ir jābūt kaut kādai ietekmei uz sabiedrību. Mēs paši to nevaram izdarīt, jo cukurs rada atkarību. Personīga iejaukšanās ir nepieciešama, bet nepietiekama.” Viņa viedoklis par cukura regulēšanu tiek publicēts kā komentārs daudznozaru zinātniskajā žurnālā “Nature” acquistare ferro da stiro economico.

Cukura regulēšana: industrijas uzskats

Amerikā Nacionālajai diabēta asociācijai tika lūgs pārskatīt ieteikumus. Čārlzs Beikers (Charles Baker), zinātņu doktors, asociācijas galvenais zinātniskais darbinieks, atbildēja pa e-pastu: “Veicot lielu pārskatu, kurā iesaistīts viss zinātnes kopums, eksperti turpina secināt, ka cukura uzņemšana nav cēlonis nevienai slimībai, ieskaitot aptaukošanos,” viņš saka. Šāds uzskats ir ļoti pārsteidzošs, ņemot vērā, ka ir viegli atrast kopsaucēju starp cilvēkiem, kuri ikdienā lieto pārāk daudz cukuru saturošus produktus un viņu veselības problēmām.… Lasīt

Toms

Pēdējā laikā Latvijā strauji parādījušās pašapkalpošanās kases lielākajos pārtikas lielveikalos. Šobrīd tās diezgan regulāri var redzēt Rimi un Maximā. Šādas kases ārzemēs, arī Lietuvā, bija jau pirms vairāk kā 5 gadiem. Kas lēni nāk, tas labi nāk. Galvenais, ka beidzot šādas kases ir arī pie mums. Protams, tām ir gan daudz plusu, gan pāris mīnusu, bet kopumā tās ir ļoti pozitīva lieta. It kā liekas, ka šādu kasu dēļ nebūs vajadzīgi tik daudz pārdevēji, taču arī pašapkalpošanas kases kāds uzrauga un palīdz pircējiem, kā arī parastās kases būs vienmēr. Diez vai pienāks tāda diena, kad būs tikai pašapkalpošanās kases. Varbūt vienīgi pēc 100 gadiem. Cilvēku darbs būs vajadzīgs jebkurā gadījumā, jo kādam jau arī par šīm kasēm ir jārūpējas, kaut vai tīri tehniska uzturēšana. Šīs kases ir īpaši ērtas tad, ja jāpērk pāris produkti. Tad arī iepirkšanās var būt ļoti ātra. Tad patiešām var burtiski ieskriet veikalā pēc maizes. Visiem ir bijusi situācija, kad jānopērk tikai krējums, bet rindā pirms jums nostājas cilvēks ar pilniem iepirkumu ratiņiem. Ir tāda lieta kā ātrās kases, kur iespējams iepirkties, ja grozā nav vairāk par 5 produktiem. Šādas kases gan nav visur, turklāt, ne visi ievēro šo 5 produktu noteikumu. Turklāt, tur var iepirkties … Lasīt

Toms

Hakeru grupas ir šodienas ātrāk augošais valstu valdību drauds. Tas neattiecas tik daudz uz tā sauktajiem haktīvistiem, piemēram – Anonymous, kas tiek plaši apspriestas masu mēdijos, bet ļoti profesionālām hakeru grupām, kas strādā dažādu valstu valdību labā un visbiežāk prot paturēt savas darbības slepenībā. Šādas grupas spēj iekļūt mēdiju pari na zaem, lielu korporāciju un aizsardzības ministriju tīklos un radīt nopietnas sekas. Pat kiberuzbrukumu aizsardzības firmas, kādas tiek nolīgtas, lai pret tām cīnītos, nereti piedzīvo postošus uzbrukumus. Situācija ir kļuvusi tik bīstama, ka šo fenomenu ir sākuši saukt par Citu auksto karu. Tā kā tik pret tik profesionāliem uzbrukumiem datoru aizsardzība nav vērā ņemams šķērslis, uzbrukums kļūst par kārdinošāko opciju, radot apstākļus, kurus katra šāda grupa uzbrūk pārējām. Iespējams, tas ir tikai laika jautājums, līdz valstu sponsorēti hakeru uzbrukumu tiks uzskatīti kā militāri uzbrukumi un Savienotās Valstis jau tuvojas šādai nostājai.

Krievijas sponsorētā hakeru grupa, kas ir pazīstama kā Advanced Persistent Threat 28 (tulk. no angļu val. – attīstīts un neatlaidīgs drauds 28). Šī nosaukuma izcelsme ir meklējama hakeru aizsardzības kompāniju ziņojumos. Bieži ir pieejams ļoti niecīgs informācijas daudzums par hakeru grupām, tādēļ šādi ziņojumi tiek lietoti, lai dotu tām vārdus. Krievija (CredX) ir uzskatāma par vienu … Lasīt

Toms

Mūsdienās eksistē vairāk nekā 1 miljards dažādu interneta vietņu. Tās ir ļoti dažādas, ar atšķirīgu saturu un sniegtajām iespējām бързи кредити онлайн, tāpēc arī to popularitāte ir atšķirīga. Dažas mājas lapas apmeklē vien labi ja pāris cilvēki dienā, taču populārākās interneta vietnes ik dienas izmanto vairāki miljardi. Šeit būs saraksts ar piecām pašām populārākajām un apmeklētākajām interneta vietnēm visā pasaulē.

1. Google

Tā kā visvairāk izmantotās interneta vietnes pasaulē ir tieši dažādi meklēšanas rīki, nav nekāds brīnums, ka pirmajā vietā ierindojas pasaulē populārākais meklēšanas rīks Google. Šo interneta vietni zina visi interneta lietotāji un tā neprasa nekādus paskaidrojumus. Tas ir meklēšanas rīks, kuru cilvēki izmanto ik dienas, lai varētu atrast sevi interesējošu informāciju plašajā internetā. Google izmanto aptuveni 3,5 miljardi interneta lietotāju dienā un 1,2 triljoni gadā. Tas ir ievērojami vairāk, nekā jebkurai citai interneta vietnei. Tas liek domāt, ka Google vēl ilgi spēs saglabāt savas līdera pozīcijas.

2. Facebook

Zīmīgi, ka otrajā vietā ierindojas pasaulē populārākais sociālais tīkls Facebook, jo sociālie tīkli ir otras plašāk izmantotās interneta vietnes pasaulē. Tas ir populārākais sociālais tīkls pasaulē jau vairākus gadus pēc kārtas. 2016. gadā aktīvo lietotāju skaits sasniedza 1, 59 miljardus. Facebook ir ir iemantojis ļoti lielu lietotāju cieņu un … Lasīt

Toms

Par spīti sociālo tīklu popularitātes straujajam pieaugumam un sniegtajām iespējām, tie vēl joprojām tiek vērtēti ļoti neviennozīmīgi. Par sociālo tīklu ietekmi uz sabiedrību norit asas diskusijas un cilvēku viedokļi ir krasi atšķirīgi. Vai sociālie tīkli var palīdzēt cilvēkiem vienkāršāk komunicēt un iegūt dažāda veida informāciju, vai arī tie vienkārši degradē cilvēkus, padara tos atkarīgus un domāt nespējīgus? Šeit būs uzskaitīti sociālo tīklu izmantošanas trūkumi un priekšrocības, lai varētu izdarīt objektīvus secinājumus.

Viena no būtiskākajām sociālo tīklu priekšrocībām, viennozīmīgi ir vienkārša, brīvi pieejama komunikācija. Tas ir arī pats sociālo tīklu pamata uzdevums – nodrošināt dažāda veida komunikācijas iespējas. Pateicoties sociālajiem tīkliem ir iespējams, gan vienkārši sazināties ar saviem tuviniekiem jebkurā laikā un vietā, izmantojot komunikāciju sociālos tīklus, kā piemēram, Facebook, nodibināt dažāda veida profesionālos kontaktus, izmantojot profesionālos sociālos tīklus, kā, piemēram, LinkedIn, publiski paust savu viedokli, izmantojot mikro blogošanas vietnes, kā, piemēram, Twitter, dalīties ar dažādiem multimediju failiem, izmantojot multimediju sociālos tīklus, kā, piemēram Youtube utt. Nenoliedzami, visas šīs iespējas atvieglo cilvēku dzīves un ir vērtējamas ļoti pozitīvi.

Sociālie tīkli arī spēj vienot cilvēkus ar līdzīgām interesēm un mērķiem. Tas ne vien dod iespēju diskutēt ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, bet arī var palīdzēt dažādās dzīves jomās. Gandrīz visi sociālie tīkli … Lasīt

Toms

Nav nekāds noslēpums, ka mūsdienās lielākā daļa cilvēku izmanto dažādus sociālos tīklus. Varētu pat teikt, ka daudziem tie ir kļuvuši par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, tomēr iemesli, kāpēc tie tiek lietoti ir ļoti atšķirīgi. Tā kā arī paši sociālie tīkli ir ļoti dažādi, katram lietotājam ir savi iemesli tos apmeklēt. Šeit būs populārākie iemesli, kāpēc cilvēki izmanto sociālos tīklus.

No visiem cilvēkiem, kas lieto sociālos tīklus 55% to dara, lai sazinātos ar draugiem un tuviniekiem. Vairums sociālo tīklu tiešām piedāvā lieliskas privātās komunikācijas iespējas pilnīgi bez maksas. Ir pieejamas gan privātas sarakstes, kurās iespējams arī nosūtīt dažādus failus un pievienot emocijas, gan tiešsaistes audio un video zvani. Visplašākās privātās komunikācijas iespējas noteikti piedāvā sociālais tīkls Facebook, tāpēc arī tas ir tik populārs.

41% sociālo tīklu lietotāju apgalvo, ka izmanto tos, lai būtu informēti par dažādām aktualitātēm un jaunākajiem notikumiem. Neviens cits medijs nepiedāvā tādu ziņu aprites cikla ātrumu kā sociālie tīkli. Ziņas sociālajos tīklos ir iespējams ievietot jebkurā brīdī, kas dod iespēju publicēt pašu jaunāko informāciju un jau dažu minūšu laikā tā var aptvert galveno mērķauditoriju, pateicoties iespējai ar šo informāciju dalīties. Šādiem mērķiem tiek lietoti ļoti daudzi sociālie tīkli, bet, piemēram, Twitter ir domāts tieši tam, lai cilvēki vienmēr būtu … Lasīt

Toms

To, kas ir pasaulē vispopulārākās interneta vietnes vairums interneta lietotāju zina vai vismaz nojauš, jo par šo tēmu ir runāts un rakstīts diezgan daudz, bet kuras apmeklētākās un iecienītākās interneta vietnes te pat ir Latvijā zina tikai retais. Mēs apkopojām informāciju par to, kāda veida interneta vietnes Latvijā tiek apmeklētas visbiežāk un kuri ir paši apmeklētākie Latvijas interneta portāli.

Kopumā Latvijā visapmeklētākie ir portāli, kas piedāvā tīmekļa e – pasta lietotnes, kā, piemēram, Inbox.lv, mail.rus u.c. Tikai nedaudz atpaliek ziņu portāli, kā piemēram, Delfi.lv, TvNet.lv, Kasjauns.lv, Skaties.lv, Diena.lv u.c. un sociālie tīkli, kā, piemēram, Draugiem.lv un Odnoklasniki.ru. Ļoti apmeklēti ir arī uzziņu portāli, kā, piemēram 1188.lv un zl.lv, laika ziņu portāli, kā, piemēram, Gismeteo.lv un dažādas informatīvas mājaslapas.

Latvijā pati populārākā interneta vietne vēl joprojām ir Inbox.lv. Tas ir portāls, kas pamatā piedāvā tīmekļa e – pasta lietotnes, taču tam ir arī dažādas papildus iespējas. Šajā interneta vietnē ir iespējams arī spēlē spēles, glabāt fotoattēlus, iepazīties, lasīt sludinājumus, iesaistīties forumos, lasīt ziņas utt. Kaut gan mūsdienās vairāk tiek izmantotas starptautiskas e – pasta lietotnes, kā piemēram, Gmail vai Yahoo!, Inbox.lv tomēr ir izdevies saglabāt savu popularitāti Latvijas interneta lietotāju vidū. Inbox.lv gadā apmeklē aptuveni 900 000 interneta lietotāju. Tuvākais Inbox.lv … Lasīt

Toms

Cilvēki interesējas par to, kas notiek visapkārt un kas ir aktuāli konkrētajā brīdī, tāpēc vienas no populārākajām interneta vietnēm pasaulē ir dažādi ziņu portāli. Tieši ziņu portālos ir iespējams uzzināt visus aktuālākos jaunumus, jo informācija tajos var tikt ievietota jebkurā brīdī, atšķirībā no citu veidu medijiem. Ziņu portālus regulāri apmeklē 44% interneta lietotāju. Tāpēc izveidojām topu ar populārākajiem ziņu portāliem pasaulē.

1. Google News

Vispopulārākais ziņu portāls ir Google News. Kaut gan vairums Google pazīst kā meklēšanas rīku, tam ir arī ļoti daudz dažādu citu funkciju un platformu. Google News ir viena no tām. Iespējams arī tieši tāpēc arī šis ir pasaulē populārākais ziņu portāls, bet tam nenoliedzami ir savas priekšrocības. Piemēram, ziņas Google News ir pieejams 28 dažādās valodās un aktuālā informācija tiek atjaunota regulāri. Tā kā tas ir ASV bāzēts ziņu portāls, visplašākā informācija ir pieejama tieši par ASV, bet netūkst arī vispasaules ziņu, kas sakar aktualitātes visās pasaules valstīs. Mēnesī šo interneta vietni apmeklē aptuveni 150 miljoni interneta lietotāju.

2. Yahoo! News

Arī otrs populārākais ziņu portāls pasaulē ir meklēšanas rīka ziņu platforma Yahoo! News. Gan satura gan struktūras ziņā Yahoo! News ir ļoti līdzīga Google News. Arī tas ir ASV bāzēts ziņu portāls, kas regulāri atjauno … Lasīt

Toms

Dažādas interneta vietnes mūsdienās kļūst arvien advancētākas un spēj piedāvāt visdažādākos servisus tiešsaistē. Daudzas mājaslapas mūsdienās pat var pilnībā aizstāt populāras datorprogrammas, ko izmantojam ik dienas. Tas nozīmē, ka vairs nav nepieciešamas savā datorā instalēt neskaitāmi daudz programmu, jo ļoti daudz ko var paveikt tiešsaistē. Šeit būs vairāki piemēri ar mājaslapām, kas var aizstāt dažādas datorprogrammas.

Pixlr.com

Pixlr ir attēlu rediģēšanas vietne, kas piedāvā visas tās pašas iespējas, ko vairums datorprogrammu, kas paredzētas šādiem mērķiem. Tā nevar aizstāt tādas maksas programmas kā Photoshop, bet tā noteikti ir labāka par populārākajiem bezmaksas attēlu rediģēšanas rīkiem kā, piemēra, Picassa. Tajā ir iespējams mainīt attēla izmērus, proporcijas, krāsas, spilgtumu, uzlikt filtrus, noņemt trokšņu utt. Šīs mājaslapas izmantošana nepazemina attēla kvalitāti pēc tā augšupielādēšanas vai lejuplādēšanas un un noteikti var aizstāt vairumu vienkāršāko bilžu apstrādes datorprogrammu. Ir pieejamas arī daudzas citas mājaslapas, kurā iespējams rediģēt attēlus tiešaistē.

Prezi.com

Prezi ir interneta vietne, kurā iespējams veidot prezentācijas. Tā var pilnībā aizstāt populāro un plaši izmantoto prezentāciju veidošanas programmu PowerPoint, kā arī citas datorprogrammas, kurās iespējams veidot digitālas prezentācijas. Patiesībā, Prezi pat daudzējādā ziņā pārspēj PowerPoint, jo piedāvā oriģinālāku prezentācijas dizainu. Tradicionālo slaidu vietā, Prezi ir veidots no vairākām kanvām, kas pāriet no vienas uz … Lasīt

Toms

Vispopulārākais interneta meklēšanas rīks visā pasaulē nenoliedzami ir Google. To izmanto ievērojami lielākā daļa interneta lietotāju. Daudzi pat nezina, ka eksistē citi meklēšanas rīki un nekad mūžā tos nav izmantojuši. Šis nenoliedzamais Google pārākums attur interneta lietotājus no citu opciju meklēšanas un iespēju izmantošanas, jo pastāv uzskats, ka, ja vajadzīgo informāciju nav iespējams sameklēt Google, to nav iespējams sameklēt nekur, tomēr katrs meklēšana rīks izmanto atšķirīgus algoritmus un, iespējams citu meklēšana rīku noliegšana, liedz iespēju, efektīvi sameklēt nepieciešamo informāciju. Šeit būs vairāki meklēšanas rīki, kas kas ir tika pat labi, vai pat vēl labāki, kā Google.

Bing

Bing ir otrs populārākais interneta meklēšanas rīks pasaulē, tomēr to kā primāro meklēšanas rīku izmanto vien 15,8% interneta lietotāju. Piedāvāto iespēju ziņā tas neatpaliek no Google, bez tam šim meklēšanas rīkam ir pat vairākas būtiskas priekšrocības. Piemēram Bing videoklipu meklēšanā pārspēj Google. Tajā parādās video vairāki videoklipu priekšskatījumi, kas dod iespēju daudz vienkāršāk pārskatīt pieejamos videoklipus. Vēl, Bing meklētājs piedāvā vairāk automātiskos meklēšanas ieteikumus un dažādus papildus meklēšanas iespējas, ko Google nesniedz.

DuckDuckGo

DuckDuckGo jums nepiedāvās tik daudz meklēšanas rezultātu kā Google, Bing vai citi populārākie meklēšanas rīki, taču tam ir viena būtiska priekšrocība atsevišķos gadījumos – tas neizseko un neanalizē meklēto informāciju. … Lasīt